Szkolny Klub Wolontariusza

Grupa SIM PCK


Wolontariat jest fantastycznym pomysłem nie tylko na pożyteczne spędzanie czasu wolnego, ale również ciekawą formą wzbogacania doświadczeń życiowych. 

 Od marca 2014 roku w naszej szkole działa Szkolny Klub Wolontariusza, którego opiekunem jest pani Anna Wysocka-Kuras.

 Klub tworzy 28 uczniów naszej szkoły.

Jeśli  chcesz przyłączyć się do nas SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!


Rok szkolny 2016/2017


„Dzwonek na obiad”

17.10.2016 roku w naszej szkole odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na sfinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach w ramach programu „Dzwonek na obiad”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.


Rok szkolny 2014/2015


Zbiórka na rzecz Schroniska dla zwierząt

 

            Od 16 do 23 marca 2015 roku w naszej szkole zostanie  przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych dla zwierząt znajdujących się pod opieką fundacji „TIM -TROSKA I MIŁOŚĆ”. Zwierzęta (33 psy i 10 kotów) przebywają obecnie w domu tymczasowym w Ławiczu k/ Skępego i oczekują na adopcję.

            Jeśli los zwierząt nie jest Ci obojętny, prosimy o przynoszenie:

- karmy dla zwierząt;

- zabawek dla zwierząt (mogą to być stare piłeczki, maskotki);

- obroży przeciwpchelnych;

- starych kocy;

Wszystkie przedmioty można przynosić do p. Anny Wysockiej – Kuras do sali 47.

Dzięki Wam świat naszych zwierząt stanie się lepszy chociaż na chwilę.

 

Szkolny Klub Wolontariusza


24 listopada odbył się w naszej szkole kiermasz ciast zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza. Cały dochód  ze sprzedaży babeczek (181,21zł) został przekazany na fundusz stypendialny dla uczniów naszej szkoły.


Nie takie tanie dranie

Dnia 21 października 2014 roku w szkolnej auli wystąpił teatr Bene Nati w Spektaklu "Historie miłosne". Występ odbył się z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza którym opiekuje się pani Anna Wysocka Kuras. Treść sztuki inspirowana była tekstami Kabaretu Starszych Panów. Łącznie zebrano około 1500zł na leczenie ciężko chorego kolegi z sąsiedniej szkoły.


Rok szkolny 2013/2014


17 czerwca zorganizowaliśmy zbiórkę dla Ani, uczennicy Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem, chorej na ostrą białaczkę. Cały dochód przekazaliśmy rodzicom Ani na dalsze leczenie córki.


7 czerwca wolontariusze brali udział w festynie dla dzieci niepełnosprawnych, który został zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipnie. Pomogliśmy w organizacji gier i zabaw dla dzieci.


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli dział w zbiórce zabawek z okazji Dnia Dziecka. Pluszaki przekazaliśmy do świetlicy oddziału dziecięcego lipnowskiego szpitala.


Zorganizowaliśmy dwa kiermasze ciast na terenie naszej szkoły. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na fundusz stypendialny dla uczniów naszej szkoły.

 


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kartki urodzinowe dla ciężko chorej Anetki.  Solenizantka w sumie otrzymała 3651 kartek.


Wiosną wolontariusze brali udział w zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny dla uczniów naszej szkoły. Pierwsza zbiórka odbyła się 16 marca, a druga 23 marca 2014r.


Drodzy Licealiści i Gimnazjaliści!

Ciężko chora Anetka marzy, aby otrzymać jak najwięcej kartek z życzeniami na swoje 18 urodziny. W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w przygotowaniu kartek urodzinowych dla Anetki.

Prace można oddawać p. Annie Wysockiej-Kuras lub wolontariuszom Asi Martewicz i Sebastianowi Frączkowi z I B1 do 10 kwietnia. Najciekawsze prace zostaną wywieszone w szkolnej gablocie, a następnie wszystkie kartki przekazane Anetce w dniu jej urodzin.


Rok szkolny 2012/2013


 

24 października 2012 roku na szkolnym holu miała miejsce kwesta ciast i galaretek. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów naszej szkoły.

 

 

 


 

W planach na aktualny rok szkolny jest zorganizowanie koncertu charytatywnego, zbiórka ubrań i zabawek dla domu dziecka i kwesta w naszej szkole.

 


Rok szkolny 2011/2012


Podróż za jeden uśmiech

Dnia 5 grudnia 2011 roku wolontariusze SIM PCK w ramach akcji bożonarodzeniowej odwiedzili dom dziecka ‘’Maluch’’ we Włocławku. Zebrane wcześniej fundusze zostały przeznaczone na zakup słodyczy i pampersów dla najmłodszych. Dyrektor domu dziecka oprowadził wolontariuszy po budynku. Każdy miał możliwość zabawy i rozmowy z maluchami, które poruszyły serca wszystkich tam obecnych. Dla tych istot kontakt z drugim człowiekiem jest bardzo ważny.  Nikt nie zastąpi im rodziców, ale takimi wyjazdami możemy sprawić, że chociaż na chwilę zapomną o swoim codziennym życiu.


Działalność SIM PCK 2011/2012:

 - W Dzień Edukacji Narodowej poszłyśmy, jak co roku do ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej, aby przeprowadzić przygotowane przez nas konkursy dla uczestników warsztatów i ich instruktorów. Było sympatycznie i wesoło, nie obyło się jak zwykle bez ulubionych przez nas tańców.

         - Pomogłyśmy w zbiórce charytatywnej na rzecz WTZ zorganizowanej przez Związek Emerytów i Rencistów. Wsparłyśmy występy uczestników WTZ naszym przedstawieniem kabaretowym, piosenką i utworem instrumentalnym.

        - Przygotowałyśmy ciasta i galaretki na kwestę w naszej szkole. Udało nam się zebrać 276,40 zł. i 1 euro. Pieniądze przeznaczymy na zakup paczek dla dzieci z Domu Małego Dziecka "Maluch" we Włocławku.

- Akcja "Szlachetna paczka" - zbiórka produktów chemicznych i trwałych produktów spożywczych dla rodzin potrzebujących.

-Zorganizowałyśmy imprezę andrzejkową w stołówce naszej szkoły dla uczestników WTZ.

- Przygotowałyśmy projekt na konkurs "Wolontariat - działanie dla siebie czy dla innych?" - II miejsce na etapie wojewódzkim.

 


Rok szkolny 2010/2011


SPRAWOZDANIE  Z  DZIAŁALNOŚCI

GRUPY  SIM  PCK

w I semestrze roku szkolnego 2010/2011

 

Młodzież zrzeszona w grupie Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK działa w środowisku szkolnym i lokalnym. Opiekunami grupy są  Maria Śmiechowska i Magda Zdrojewska.

 

Działalność w środowisku szkolnym

 

·         Zorganizowaliśmy 2 kiermasze  ciastek i galaretek, które własnoręcznie zrobiliśmy – zebrane pieniądze zostały przeznaczone na:

             -  fundusz stypendialny dla uczniów naszej szkoły (6.10. 2010r)

             -  paczki świąteczne dla szkoły nr 4 ( 17.11.2010r.)

 

·         Przygotowaliśmy wieczór andrzejkowy dla WTZ. Zabawa odbyła się na terenie liceum 30.11.2010r.

 

·         Zorganizowaliśmy „Kiermasz mikołajkowy”, na którym można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.. Zebrane datki przekazaliśmy na rzecz WTZ. Kiermasz odbył się 08.12.2010r.

 ·         Prowadziliśmy kronikę i gablotę dokumentującą działalność grupy.

 

Działalność w środowisku lokalnym

 

§  Współpracujemy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Lipnie.

 Uczestniczyliśmy w spotkaniach okolicznościowych prowadzonych  w ramach integracji młodzieży zdrowej z niepełnosprawną fizycznie i umysłowo.

Spotkania odbywały się na terenie WTZ. Pomogliśmy zorganizować„Dzień instruktora”, który odbył się 14.10.2010r.

 §  Współpraca z Zespołem Szkół Specjalnych w Lipnie.

 Przygotowaliśmy paczki świąteczne dla jednej klasy, które przekazaliśmy – 07.12.2010r.

 §  Współpraca z PCK.

 Pomagaliśmy w kweście zorganizowanej przez Zarząd PCK na terenie lipnowskich sklepów. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin w Lipnie.

 §  Udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

W grudniu przygotowaliśmy paczki dla  rodzin objętych programem „Szlachetna paczka”, który prowadzi drogą Internetową krakowskie stowarzyszenie „Wiosna”. Sponsorami byli uczniowie klas: I a I c, Ie, I g, II b, II d, II f , III g z liceum oraz kl.I b i IIc z gimnazjum.

 


Zaczął się nowy rok szkolny i my rozpoczynamy działalność! 5 X 2010 odbyła się nasza pierwsza akcja, którą był "Kiermasz ciast i galaretek", z którego dochód przekazaliśmy na wsparcie naszego stypendialnego funduszu.

 

14 X 2010

Kiedy nie mamy zajęć w szkole, odwiedzamy Warsztat Terapii Zajęciowej. Przygotowujemy różne konkursy  i wspólnie świetnie się bawimy.

 

22-23 X

Członkowie SIM PCK i Szkolnego Koła PCK pomagali w przeprowadzeniu kwesty na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Widzieliście nas pomagających w pakowaniu zakupów w sklepach "Lewiatan".

 

Rok szkolny 2009/2010


 

Dnia 20 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych WTZ w Lipnie. Uczestnicy mogli sprawdzić w ten sposób swoje zdolności manualne i pracy w grupie, których wyniki widać było w konkurencjach przygotowanych przez naszych wolontariuszy.

 

Dnia 2 grudnia grupa SIM PCK zorganizowała kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników, współpracujących z naszym wolontariatem, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lipnie.


Po raz kolejny zorganizowaliśmy sprzedaż ciast i smakołyków w „Kawiarence pod Szczodrym Sercem”. Wolontariusze z grupy SIM PCK jak zawsze pomagali w sprzedaży uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej, zaś uczniowie i nauczyciele chętnie kupowali słodkości.

 

Zabawa andrzejkowa po raz kolejny odbyła się z naszym liceum. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogli skorzystać z wróżb, poczęstunku i zabaw tanecznych zorganizowanych przez wolontariuszy i opiekunów grupy SIM PCK działającej w naszej szkole.

 


Rok szkolny 2008/2009


Na tradycyjnym „Kiermaszu Mikołajkowym” można było zakupić drobne prezenty a także ozdoby świąteczne. Wszystkie produkty samodzielnie wykonali uczestnicy WTZ w Lipnie. My pomagaliśmy sprzedawać i sami kupowaliśmy to, co nam się spodobało. (2-12-2008)Tegoroczne „Andrzejki” spędziliśmy w liceum na wspólnej zabawie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. Były oczywiście wróżby, wspólne biesiadowanie i zabawa taneczna. (28-11-2008)

29 X 2008r.
W zorganizowanej przez nas kawiarence „Pod Szczodrym Sercem” sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ciasta i galaretki. Zebrane fundusze przeznaczymy na paczki mikołajkowe dla najmłodszych uczniów szkoły nr 4.


24-25 X 2008r.
Jak co roku uczestniczyliśmy w kweście zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Lipnie w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Pomagaliśmy pakować zakupy klientom największych lipnowskich marketów.


14 X 2008r.
Kolejny rok naszej działalności rozpoczęliśmy wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lipnie. Pomogliśmy zorganizować Dzień Edukacji Narodowej – przecież ich instruktorzy są nauczycielami. Najwięcej emocji wzbudził konkurs „Jaka to melodia?”.Rok szkolny 2007/2008


17 III 2008r.
Rekolekcje to dla nas nie tylko modlitwa. Tradycyjnie odwiedzamy nasze koleżanki i kolegów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipnie.14 III 2008r.
Już drugi raz w tym roku szkolnym, przy pomocy p.Urszuli Myszyńskiej, przeprowadziliśmy Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Akcja jest najpiękniejszym czynem humanitarnym, dowodem wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest gestem wynikającym z pobudek ludzkiej życzliwości i miłosierdzia. I tym razem spora grupa naszych koleżanek i kolegów wykazała się ogromną świadomością społeczną i pomogła potrzebującym oddając im część siebie – własną krew.
11 III 2008r.
Aby zachęcić młodzież naszego liceum do Akcji Honorowego Krwiodawstwa, zorganizowaliśmy apel. W żartobliwej formie zapoznaliśmy uczniów z historią powstania różnych grup krwi oraz ich wpływem na nasz charakter i sposób odżywiania. Następnie przedstawiliśmy drogę wcielania honorowego krwiodawstwa w Polsce. Finałem było wręczenie dyplomów uznania uczniom, którzy oddali krew podczas pierwszej akcji przeprowadzonej w liceum 30 XI 2007r.
Styczeń 2008
W ferie zimowe mogliśmy kolejny raz odwiedzić WTZ w Lipnie. Uczestniczyliśmy w warsztatach, które przygotowali instruktorzy. Znów świetnie razem bawiliśmy się!

Grudzień 2007.
Paczki, które rozdaliśmy dzieciakom, wzbudziły wiele emocji. Dodatkową atrakcją były przygotowane przez nas konkursy i wspólna zabawa.Tym razem młodzież z Warsztatu Terapii Zajęciowej odwiedziła nasze liceum. Na „Kiermaszu Mikołajkowym” mogliśmy zobaczyć co potrafią zrobić nasi niepełnosprawni koledzy i koleżanki. A było co podziwiać!Listopad 2007.
W zorganizowanej przez nas kawiarence „Pod Szczodrym Sercem” sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ciasta i galaretki. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na paczki mikołajkowe dla najmłodszych uczniów szkoły nr 4.


Kiedy możemy odwiedzamy Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipnie. Tym razem wróżyliśmy i bawiliśmy się wspólnie na zabawie andrzejkowej.Październik 2007
Kolejny rok naszej działalności rozpoczęliśmy kwestą zorganizowaną przez Zarząd Rejonowy PCK w Lipnie w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Pomagaliśmy pakować zakupy klientom największych lipnowskich marketów.