Wycieczki szkolne


Rok szkolny 20014/2015


 

Wycieczka do Warszawy

 

25 listopada 2014 roku odbyła się wycieczka szkolna klas IIB oraz kilku młodszych klas dziennikarskich. Zwiedzali oni Centrum Nauki Kopernika, Telewizję Polską oraz obejrzeli spektakl "Ostra jazda" w Teatrze Komedia. Młodzi dziennikarze obejrzeli pracę zawodowców oraz podziwiali historyczne elementy widziane w TVP, między innymi pacynki Kulfona i Moniki.

 


Rok szkolny 20012/2013


 

Szkolna Wycieczka do Londynu

 

2 marca 2013 roku 46-osobowa grupa naszych kolegów i koleżanek z liceum wraz z opiekunami: p. Martą Nejman, p. Agnieszką Matusiak i p. Marcinem Nejman oraz właścicielem biura podróży „Jans Travel” p. Andrzejem Jansem wzięła udział w wycieczce do Londynu – największej stolicy w Europie. Uczniowie zwiedzili m.in. Greenwich, Tower of London, liczne muzea i galerie, odbyli spacer po West Endzie i China Town. Największe wrażenie zrobiła zmiana warty przed pałacem Buckingham – rezydencją Królowej Elżbiety II. Nie brakowało też innych atrakcji takich jak przejażdżka statkiem po Tamizie, zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych czy lot na słynnym London Eye. Zakwaterowanie u rodzin angielskich było wspaniałym doświadczeniem dla naszych kolegów gdyż mogli sprawdzić swój angielski w praktyce oraz zdobyć nowe kontakty.

 

Fotki z wycieczki możecie obejrzeć klikając poniższy link:

 

Wycieczka do Londynu

 

 

„Enej”, dinozaury oraz język francuski

 

Jak co roku uczniowie pierwszej klasy o nachyleniu dziennikarskim oraz inne zainteresowane osoby z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Prywatnego w Lipinie wybrały się do stolicy. W dniu 15 listopada uczniowie wraz z opiekunami mgr Adrianną Lewalską, mgr Ewą Politowską i mgr Wandą Mróz odwiedzili Telewizję Polską, muzeum Ewolucji oraz Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, by obejrzeć spektakl pt. „Madame”. Nie zabrakło czasu wolnego, który wycieczkowicze spędzili w galerii Arkadia.

 

 

 


Toruń

 

Uczniowie z klasy IIA i IID wraz z opiekunami p. Januszem Czapiewskim i p. Katarzyną Witkowską wybrali się w dniu 10 X 2012 roku na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem wyjazdu było Muzeum Artylerii, w którym mogli zobaczyć sprzęt artyleryjski, jeszcze nie tak dawno będący pomocą naukową dla podchorążych uczelni. Ponadto mieli okazję obejrzeć kultowy film „Jesteś Bogiem” reżyserii Leszka Dawida.  Na zakończenie każdy miał chwilę czasu wolnego w galerii Plaza.

 


Rok szkolny 2009/2010


We Francji


Dnia 14 czerwca część uczniów z naszej szkoły wyruszyła na wycieczkę do Francji, której organizatorką była pani profesor Iwona Kranc- Ciupa. Uczestnicy mieli okazje podziwiać Luwr i inne perły francuskich zabytków.


Dziennikarze w trasie


W dniach 10- 13 czerwca odbyły się coroczne warsztaty dziennikarskie, na które klasa II e pojechała do Wrocławia i Karpacza. Na wycieczce uczniowie musieli wykonać reportaż i inną formę przekazu, które były pracą zaliczeniowa podsumowującą dwuletni warsztat młodych dziennikarzy. Ponad to mieli okazję zobaczenia miusicalu "Herr", płynięcia rejsowym statkiem oraz wspinaczki na Śnieżkę. Klasa podróżowała pod opieką pań profesor Wandy Mróz, Agnieszki Matusiak i Marii Kowalewskiej.


U Wojewody


Dnia 25 maja odbył się wyjazd na warsztaty medialne zorganizowane przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy i wojewodę kujawsko-pomorskiego pana Rafała Bruskiego. Naszą szkołę reprezentowało kilka uczennic z klasy II e pod opieką pani mgr Agnieszki Szymczak. Uczennice zdobyły wiedzę w zakresie prasy, radia, telewizji, a także stron internetowych, przekazaną przez dziennikarzy tworzących bydgoskie media.

 


Na polibudzie


Dnia 19 maja odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez panią profesor Ewę Politowską. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Politechnikę Warszawską (wydział fizyki), cmentarz Powązkowski, a ukoronowaniem wyjazdu było przedstawienie pt. „Upiór w operze”.


Wycieczka do Warszawy


20 października 2009r. klasy IIg i IIIg w ramach wycieczki edukacyjnej odwiedziły stolicę.
Program został tak zaplanowany, aby każdy uczen był zadowolony ze spełnienia choć cząstki jego oczekiwań.
Z inicjatywy p. M.Kowalewskiej licealiści uczestniczyli w dwóch lekcjach w Muzeum Narodowym. Pod kierunkiem profesjonalistów wszyscy mieli okazję pogłębić wiedzę (bądź dopiero ją zdobyć) na temat malarstwa akademickiego, realistycznego, impresjonistycznego, symbolicznego i secesyjnego z II poł. XIX wieku.
Z pewnością takie lekcje kulturalne są szczególnie wartościowe, gdyż pobudzają zmysł wzroku, ułatwiają percepcję dzięł sztuki.



Dzięki pomocy p. B.Bogusławskiej-Kręgiel nasi uczniowie zwiedzili Politechnikę Warszawską. Wszyscy byli pod wrażeniem dziedzińca Politechniki. Ale sporo emocji wzbudził również gmach Wydziąłu Fizyki, gdzie w jednym z laboratoriów, maturzyści mogli sprawdzić własną wiedzę podczas pokazów pracownika naukowego.
Może wśród uczestników wycieczki znajdą się potencjalni studenci tej renomowanej w Polsce uczelni ?
A o tym, że warto pójść w ślady absolwentów, przekonywał student III roku, którego miło nam było spotkać w murach Politechniki Warszawskiej.



Staraniami p. D.Łańcuckiej uczniowie klas IIg i IIIg odwiedzili ul.Wiejską, czy mieszczący się tam Sejm.
Dzięki p. Pedagog Szkolnej spotkaliśmy się z panią Poseł D.Kopaczewską, która oprócz krótkiej prelekji, podzieliła się również swoimi wrażeniami podczas pierwszej swej wizyty w gmachu, w którym teraz pracuje.



Po tych kulturalnych, naukowych i politycznych emocjach przyszedł czas na bardziej "przyziemny" punkt wycieczki, którym były "Złote Tarasy".
To była niezapomniana wyprawa "Dla każdego - coś miłego!"


Rok szkolny 2008/2009


Dziennikarze w Krakowie


Klasa dziennikarska II e tradycyjnie uczestniczyła w warsztatach, które w tym roku odbyły się w Krakowie. Uczestnicy zwiedzili to urokliwe miasto, obejrzeli 2 spektakle teatralne, odbyli też wycieczki do Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tyńca, Ojcowa i Pieskowej Skały. (5-8.06.2009)


Wycieczka do Warszawy


Dnia 13.03.2009r. klasa Ie (dziennikarska) była na wycieczce w Warszawie. Elementami wyjazdu była wizyta w telewizji, teatrze i muzeum.



Początek roku 2009 rozpoczął się dla klasy IIIc, IIId oraz kilku osób z klasy IIa i IIIa wyjątkowo kulturalnie, w dniu 7 stycznia odbyła się bowiem wycieczka do Warszawy zorganizowana przez wychowawczynie wyżej wspomnianych klas – p.Barbarę Szulc oraz p.Agnieszkę Kopycińską. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Pałacu Prezydenckiego. Uczniowie mieli m. in. możliwość zobaczenia upamiętnionego w historii naszego kraju okrągłego stołu, przepięknych sal XVII-wiecznego budynku oraz podążania śladami wielkich, światowych polityków. Polityczny i historyczny wątek wycieczki miał swój ciąg dalszy w budynku Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie uczniowie przysłuchiwali się debacie z galerii w sali posiedzeń, a następnie wysłuchali krótkiego wykładu na Sali Wszechnicy Sejmowej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Komedii. Uczniowie doskonale bawili się, oglądając prawie dwugodzinny spektakl z doskonałą obsadą aktorską.


W dniu 28 października 2008 klasy Ig i IIg, czyli klasy o profilu matematycznym były na wycieczce w Toruniu pod opieką pań: Beaty Kręgiel, Agnieszki Kopycińskiej i Anny Rutkowskiej. Po wydziale Matematyki i Informatyki toruńskiego UMK oprowadził uczniów dr Bartosz Ziemkiewicz, który jest absolwentem naszego liceum. Klasy poznały opinie studentów na temat uczelni oraz zobaczyły klub studencki, w którym studenci spędzają wolny czas. Uczestnicy wycieczki byli również na wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, gdzie mieli możliwość poczuć atmosferę towarzyszącą nauce i pracy studentów, uczestniczących we fragmencie wykładu na temat zarządzania instytucją. Prezentacje nowoczesnych sal audytoryjnych oraz biblioteki wydziałowej dały uczniom naszego liceum wyobrażenie o jakości i wartości studiowania na toruńskiej uczelni. Uczestnicy wycieczki byli także w Planetarium, gdzie obejrzeli film oraz w Orbitarium, gdzie mieli możliwość wykonywania samodzielnych eksperymentów.









6 marca klasa I e (dziennikarska) wraz z wychowawcą Panem Piotrem Kaletą oraz opiekunami wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem było zwiedzanie gmachu TVP na ulicy Woronicza 17. Uczniowie poznali historię telewizji, warunki pracy dziennikarzy i innych pracowników, mieli także okazję obejrzeć studia telewizyjne, a nawet uczestniczyć w próbie popularnego programu „Europa da się lubić”. Ponadto uczestniczyli w dwóch lekcjach w Muzeum Narodowym, na których poznawali malarstwo średniowieczne i renesansowe. Wieczorem zaś obejrzeli budzący wiele emocji spektakl w Teatrze „Studio” pt. „ HollyDay”, przedstawiający dramatyczne losy młodziutkiej dziewczyny o imieniu Holly, która przyjechała do Nowego Jorku, aby zrobić karierę. Jak na jeden dzień, wrażeń było bardzo dużo.



Wycieczki kształcą

27 listopada br. uczniowie klas III a, III h i II a - pod opieką p. mgr A. Matusiak, p. mgr B. Bogusławskiej-Kręgiel i ks. mgr M. Skorka, wybrali się wycieczkę do Torunia i Bydgoszczy. Pierwszym etapem wyprawy była przechadzka po miasteczku akademickim na Bielanach w Toruniu. Następnie uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach ze słuchaczami Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Ćwiczenia konwersacyjne z języka angielskiego pozwoliły sprawdzić tuż przed próbną maturą poziom uczniowskich umiejętności. Były to pierwsze zajęcia otwarte zorganizowane w kolegium dla uczniów szkół średnich, a pomysł spodobał się obu stronom. Uczniowie klasy II a wyrazili chęć powtórzenia ich, a nauczyciele z kolegium pochwalili lipnowską młodzież za zdyscyplinowanie i aktywność. Zaprosili także grupy francusko- i niemieckojęzyczne. Później uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, gdzie mogli zobaczyć aulę wykładową, laboratorium komputerowe, bibliotekę, klub studencki. W rolę przewodnika wcielił się p. dr Bartosz Ziemkiewicz, absolwent LO w Lipnie. Kulminacyjnym punktem wyprawy było widowisko baletowe pt. „Pan Twardowski” w Operze Nova w Bydgoszczy, wg scenariusza Marka Zajączkowskiego i Mariusza Napierały. Widowisko było wspaniałe zarówno ze względu na taniec i muzykę, jak i dekoracje oraz efekty specjalne. Przedstawienie było niezwykle dynamiczne, a perfekcyjne dobrana muzyka w wykonaniu orkiestry i chóru Opery Nova pod batutą Jerzego Wołosiuka idealnie spajała poszczególne sceny. Młodzież była oczarowana spektaklem, jak i atmosferą panującą w operze. Był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień.