Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2023/2024

Projekt "Nasi (nie)pełnosprawni przyjaciele" zwieńczony sukcesem

9 grudnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca realizację projektu “Nasi (nie)pełnosprawni przyjaciele”.Podczas niej wręczono podziękowania sponsorom,wolontariuszom oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do jego realizacji. Zaproszeni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przedstawili swoje umiejętności aktorskie, prezentując sztukę pt. "O sprawach damsko-męskich".

Projekt "Nasi (nie)pełnosprawni przyjaciele" jest to inicjatywa przeprowadzona w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja przez uczennice - Paulinę Śmigielską i Paulinę Kępczyńską. Inspiracją do powstania tego projektu było otoczenie oraz osobiste doświadczenia uczennic. Jednak do podjęcia się takiego projektu brakowało im odwagi, dopiero Akademia Liderów umożliwiła wdrążenie projektu w życie, profesjonalne przygotowanie do realizacji tego przedsięwzięcia.

Celem projektu była aktywizacja 30-osobowej grupy osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipnie, aby stały się bardziej pewne siebie, poznały swoją wartość, a także rozwijały swoje pasje i zainteresowania poprzez zajęcia integracyjne i warsztaty w okresie wrzesień-grudzień 2016 r. Dziewczynom w ramach projektu udało się zorganizować 7 spotkań i zajęć z niepełnosprawnymi, a są to: zajęcia integracyjne, pierwsza pomoc, karaoke, zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe, zajęcia plastyczne, kiermasz ozdób świątecznych oraz podsumowanie projektu.

Paulina Śmigielska i Paulina Kępczyńska z pasją opowiadają o swoim projekcie: Zajęcia integracyjne miały formę zapoznania się poprzez rozmowy o swoich marzeniach, obawach i tym, co z naszego punktu widzenia jest rzeczą codzienną (chociażby możliwość biegania po ciężkim wypadku czy też zobaczenie polskich gór lub morza), a dla niepełnosprawnych są to nieosiągalne pragnienie.  W zajęciach z pierwszej pomocy wzięli udział ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zapoznali niepełnosprawnych z podstawami pomocy przedmedycznej. Na zajęciach nie brakowało także zabawy i rozrywki. Podczas karaoke wszyscy bawili się świetnie, włącznie z nami , bo wspólny śpiew zamienił się w zabawę taneczną. W hali sportowej odbyły się zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe, podczas których Nasi (nie)pełnosprawni przyjaciele zmierzyli się ze swoimi słabościami, pokonywali swoje granice i obawy. Mimo wszystko dzielnie i chętnie brali udział w konkurencjach ,takich jak pokonanie toru przeszkód czy gra w unihokeja lub koszykówkę. Po zakończonych zajęciach wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, które wywołały wiele radości i uśmiechu. Z racji że niepełnosprawni z WTZ posiadają ogromne talenty plastyczne, zorganizowałyśmy warsztaty dla dzieci ze SP nr 3 ,podczas których niepełnosprawni wcielili się w rolę nauczycieli i instruktorów. Wykonane przez siebie prace techniką decoupage'u dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.Zorganizowany został także kiermasz ozdób świątecznych własnoręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych i ich instruktorów. Inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Projekt był wspierany przez firmy: QDG z Karnkowa, Przedsiebiorstwo Usług Komunalnych oraz Piekarnię Ciastkarnię "Rodzinna" Barbara Malinowska i Synowie.

 

Dziękujemy Paulinom za to, że potrafią podarować innym uśmiech…J