Get Adobe Flash player
Do rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001


 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Liceum Ogólnokształcące 3-letnie  (dla absolwentów gimnazjów)

Ø     Profil politechniczny (matematyka, fizyka, informatyka)

Ø     Profil medyczny (biologia, chemia, fizyka)

Ø     Profil logistyczny (matematyka, informatyka, geografia/chemia)

Ø     Profil psychologiczno-pedagogiczny (biologia, wos,  język polski)

Ø     Profil społeczno-prawny (historia, geografia, wos)

Ø     Profil humanistyczno-dziennikarski (historia, język polski, wos)

Ø     Profil językowo-turystyczny (język angielski, język obcy, geografia)

Ø     Profil sportowy (biologia, geografia, wf)

Liceum Ogólnokształcące 4-letnie  (dla absolwentów szkół podstawowych)

Ø     Profil politechniczny (matematyka, fizyka, informatyka)

Ø     Profil medyczny (biologia, chemia, fizyka)

Ø     Profil logistyczny (matematyka, informatyka, geografia/chemia)

Ø     Profil psychologiczno-pedagogiczny (biologia, wos, język polski)

Ø     Profil społeczno-prawny (historia, geografia, wos)

Ø     Profil humanistyczno-dziennikarski (historia, język polski, wos)

Ø     Profil językowo-turystyczny (język angielski, język obcy, geografia)

Ø     Profil sportowy (biologia, geografia, wf)


Jubileusz Bene Nati

W sobotę 24 listopada nasz szkolny teatr  obchodził jubileusz 25-lecia działalności. Po łacinie bene nati znaczy  dobrze urodzeni. Rzeczywiście, dobrze urodzeni, bo teatr działa w mieście, w którym urodzili się: Pola Negri - światowa gwiazda kina niemego oraz Wincenty Rapacki – jeden z najwybitniejszych aktorów polskiego teatru. Zespół teatralny powstał  w roku szkolnym 1993/1994.  W ciągu tego ćwierćwiecza przedstawiono  67 spektakli. Były to montaże poetyckie, misteria, monodramy, widowiska taneczno – muzyczne, sztuki pisarzy klasycznych i współczesnych. W pracach teatru uczestniczyło ponad 330 osób. Bene Nati jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów teatralnych, a nasi recytatorzy zajmują czołowe miejsca w różnych konkursach.

              W sobotniej uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości, a wśród nich Starosta Lipnowski Pan Krzysztof Baranowski i Burmistrz Miasta Lipna Pan Paweł Banasik. Przyjechali także z całej Polski absolwenci teatru. Na ręce opiekunki zespołu przekazano listy gratulacyjne i podziękowania. Aktualni członkowie Bene Nati przedstawili program, na który złożyły się; widowisko Pola z Lipna,  spektakl One oraz tańce i piosenki. Widzowie mogli także obejrzeć jubileuszowy film ukazujący historię teatru i panel dyskusyjny Szkolny teatr w moim życiu, w którym udział wzięli; Anna Frymarkiewicz, Anna Zglenicka, Dariusz Czapiewski, Kamil Mróz, Damian Wierzbicki i Mateusz Drozdowski. Panel poprowadził Marcin Jaworski. Uczestnicy opowiadali o pracy w zespole i o swojej późniejszej działalności związanej z teatrem.

     Goście  jubileuszowej uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek, który ufundowali Starosta Lipnowski Pan Krzysztof Baranowski i Burmistrz Miasta Lipna Pan Paweł Banasik.

26 listopada młodzież naszego liceum również została zaproszona na spotkanie ze szkolnym teatrem. W ramach niego odbyło się Jubileuszowe Przedstawienie zawierające wybrane skecze, piosenki i tańce.

Szkolny teatr Bene Nati od 25 lat jest wizytówką i dumą naszej szkoły, dlatego życzymy obecnym i przyszłym aktorom  kolejnych sukcesów oraz równie interesujących i zabawnych programów artystycznych. Szczególne podziękowania składamy na ręce opiekunki teatru - pani Wandzie Mróz.