Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)
Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30
Aktualności
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września 2024 roku o godz. 9:00 w auli szkolnej.
Serdecznie zapraszamy
Pożegnanie Krzysia
„Można odejść na zawsze,
by stale być blisko...”
(ks. Jan Twardowski)
Otoczony miłością Najbliższych, kochających Rodziców i Brata, wspierany przez Rodzinę, Przyjaciół i Wszystkich tych, którzy wspólnie i z ogromną wytrwałością walczyli o jakże cenny dar życia, odszedł od nas Krzysiu Bedyk- uczeń klasy Ic Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Lipnie. Mierzymy się dziś z ogromnym smutkiem, bólem i żalem, jednocześnie wyrażając wiarę w to, że życie nie kończy się w chwili śmierci, zaś Krzysiu, pozostając na zawsze w pamięci Naszej Szkolnej Społeczności, stanie się wzorem walki z przeciwnościami losu i głębokiego optymizmu młodego człowieka, przed którym właśnie otworzyły się bramy życia wiecznego, gdyż „nasza śmierć jest jedynie kolejnym rozdziałem w wielkiej księdze życia.” (Paulo Coelho)
Wyrazy współczucia Rodzicom, Bratu oraz Najbliższym Krzysia składają Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie oraz Pracownicy Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie
Zimowy wyjazd na narty do Włoch
Informacje i zapisy Pan Rafał Sztubecki
Pomóżmy Krzysiowi z klasy 1C!
Piętnastoletni Krzysztof Bedyk z Sumina w gm. Kikół, uczeń naszego Liceum cierpi na chłoniaka limfoblastycznego. Szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Trwa poszukiwanie genetycznego bliźniaka!
W przypadku Krzysia jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku. Dawcą nie mogą zostać ani rodzice, ani starszy brat Janek. W najbliższych dniach organizowane są kolejne akcje rejestracji dawców, w nadziei, że go znajdziemy!
Potencjalnym dawcą może zostać osoba w wieku od 18 do 55 lat w dobrym stanie zdrowia i bez znacznej nadwagi. Jedną z chorób, które wykluczają zostanie dawcą jest cukrzyca.
W najbliższym czasie będzie okazja, by się zarejestrować w Lipnie i Kikole. W każdej chwili można również zamówić pakiet rejestracyjny przez internet, wchodząc na stronę Fundacji DKMS.
Punkty rejestracyjne:
27 kwietnia 2024 r. sobota
godz. 8.00-13.00
Nowe Centrum Lipna
3-go Maja 1E
87-600 Lipno
28 kwietnia 2024 r. niedziela
godz. 10.00 – 16.00
Świetlica Wiejska w Kikole
Targowa 1
87-620 Kikół
Drzwi otwarte
Wspomnienie o ś.p. Łukaszu Sadowskim
Łukasz Sadowski był wieloletnim nauczycielem wychowania muzycznego. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych prowadził zespoły instrumentalne w byłym województwie toruńskim, a w latach 1983-1989 został kierownikiem Orkiestry Dziecięcej „Miniatura” w Szkole Podstawowej w Czarnem, z którą zdobywał pierwsze miejsca podczas wojewódzkich przeglądów muzycznych. W roku 1988 uzyskał wraz ze swoim zespołem II miejsce na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.
Po rozpoczęciu pracy w Zespole Szkół im. R. Traugutta w Lipnie Pan Łukasz Sadowski 1 września 1989 roku założył zespół instrumentalny „Miniatura”, którego był opiekunem, aranżerem i dyrygentem. „Miniatura”, czyli Młodzieżowa Orkiestra Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie, anonsowana takim mianem, stała się atrakcyjnym ambasadorem naszej szkoły. Już po pierwszym roku swej działalności stała się najlepszym zespołem w województwie włocławskim. W jej repertuarze znalazły się znane dzieła muzyki klasycznej, m.in. W. A. Mozarta, J. Brahmsa, G. Verdiego, P. Czajkowskiego, G. Bizeta, J. Offenbacha, C. M. Webera, K. Kadleca. Wśród wykonywanych utworów nie zabrakło również szlagierów muzyki rozrywkowej. Uczniowie liceum grający w zespole prezentowali swoje talenty podczas wszystkich szkolnych uroczystości i zawsze stanowili wyjątkowo entuzjastycznie oczekiwany punkt wszelkich programów artystycznych. Zespół pod batutą Pana Sadowskiego prezentował się również w innych placówkach oświatowych, a także udzielał gościnnych koncertów podczas uroczystości miejskich, samorządowych, religijnych, zarówno w Lipnie, jak i w wielu innych miejscowościach.
Pan Łukasz Sadowski postrzegany był jako wymagający nauczyciel, niezwykle kreatywny aranżer zespołu muzycznego, zaś jako dyrygent pochłonięty swoją pasją zawsze był profesjonalistą. Posiadał szeroką wiedzę muzyczną, którą prezentował podczas wszystkich koncertów „Miniatury”, ponieważ każdy wykonywany utwór poprzedzał krótką, ciekawą prelekcją. Dla swych uczniów – muzyków był przykładem zdyscyplinowania, pracowitości i całkowitego poświęcania się muzyce. Z dumą twierdził: „Uczniowie przychodzą na zajęcia bardzo chętnie, są to po prostu zapaleńcy, dla których muzyka znaczy naprawdę bardzo wiele.”
Młodzieżowa Orkiestra Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie „Miniatura” zakończyła działalność 31 sierpnia 2003 roku. Praca Pana Łukasza Sadowskiego wpisała się w chlubną historię oraz tradycję naszego liceum.
Stypendia
Oni wiedzą, że warto się uczyć!
Często uczniowie zadają sobie pytanie: Czy nauka się opłaca? Otóż okazuje się, że tak! W bieżącym roku szkolnym wśród uczniów naszego liceum nie brakuje prymusów. Wiele osób uzyskuje wysokie średnie ocen, angażuje się w szkolne wydarzenia czy też uczestniczy w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Na tych, którym udało się osiągnąć najwięcej, zawsze czekają nagrody. W ostatnim czasie kilku licealistów zdobyło stypendia, które uzależnione były wyłącznie od uzyskanych przez nich średnich ocen.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał uczeń z najwyższą średnią ocen w szkole,
czyli Bartosz Borowicz z klasy IId.
Stypendia Zarządu Powiatu Lipnowskiego otrzymali:
Kornelia Lewalska- kl. IIa
Kacper Lewandowski- kl. IIIb
Oliwia Kokoszczyńska- kl. IIIc
Marcelina Cichowicz- kl. IIIc
Dominika Dąbrowska- kl. IVa
Serdecznie gratulujemy naszym stypendystom i zachęcamy wszystkich uczniów do podnoszenia swoich osiągnięć edukacyjnych zgodnie z myślą Benjamina Franklina:
„Inwestycja w wiedzę zawsze przynosi maksymalne odsetki.”
POWODZENIA!
Jubileuszowy Rajd Integracyjny Pierwszoklasistów
Tradycją naszego liceum jest coroczny pieszy rajd uczniów klas pierwszych, którego celem jest przede wszystkim integracja. Integrują się jednak nie tylko uczniowie, ponieważ w imprezie biorą także udział wychowawcy oraz nauczyciele naszej szkoły. 6 października 2023r. klasa IIa, która może poszczycić się zwycięstwem w poprzednim rajdzie, wraz z samorządem uczniowskim przygotowała program zmagań dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyli próg naszego ogólniaka. Tym razem trasy marszu, dzięki któremu jego uczestnicy mogli lepiej poznać tereny naszego powiatu, przebiegały przez miejscowości Jankowo oraz Maliszewo, zaś miejscem docelowym była wieś Brzeźno. To tu pierwszoklasiści, oceniani przez jury, w humorystyczny sposób przedstawili prezentacje swoich profili, a następnie wzięli udział w niełatwych konkurencjach. Wśród nich znalazły się: kalambury, sztafeta, wyławianie jabłka z wody czy też zabawa z krzesłami. Swoje wyzwanie do pokonania mieli także wychowawcy, którzy walczyli o wygraną w konkursie „Mumia”. Wszystkim konkurencjom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji. Uczniowie dopingowali wychowawców oraz kolegów i koleżanki, którzy reprezentowali ich w niełatwych konkursach. Wszyscy starali się je wykonać jak najlepiej, licząc na wygraną całej klasy. Nikt nie był pewien, kto ostatecznie zasłuży na miano zwycięzcy. Wreszcie nadszedł czas na podliczenie punktów i ogłoszenie wyników przez przewodniczącą jury- panią dyrektor Adrianę Lewalską. Ostatecznie najwyższe lokaty zajęli:
I miejsce- klasa Id (wych. Wojciech Drozdowski)
II miejsce- klasa Ie (wych. Piotr Drzewiecki)
III miejsce – klasa Ib (wych. Paweł Szewczak)
Pozostali uczniowie klas- Ia (wych. Anna Wysocka-Kuras), Ic (wych. Dominika Osińska) oraz If (wych. Marcin Nejman) - otrzymali wyróżnienia.
Po zakończeniu części konkursowej i wręczeniu dyplomów oraz koszulek z logo naszej szkoły uczestnicy rajdu mogli posilić się przy wspólnym grillu oraz zatańczyć, popularną już w naszej szkole podczas tzw. „tanecznych przerw”, „belgijkę”. 10. Pieszy Rajd Integracyjny Pierwszoklasistów, mimo chłodnej, październikowej aury, nabrał prawdziwych rumieńców. Uczniowie, wychowawcy i organizatorzy z uśmiechami i lekkim zmęczeniem wracali do Lipna. Poznaliśmy piękne okolice Brzeźna, ale i z pewnością poznaliśmy przede wszystkim siebie nawzajem. Niecodzienna wyprawa poza mury szkolne sprawiła, że uroczyście uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do naszej licealnej rodziny.
Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za świetną zabawę!
Następny rajd już za rok!