Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)
Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30
Szkoła Pamięta…
Klasa IIa pod opieką nauczyciela historii, mgr. Pawła Szewczaka, włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W związku z tym drugoklasiści uporządkowali i odwiedzili groby i miejsca pamięci na terenie Lipna, a także tablice poświęcone pamięci mieszkańców Ziemi Dobrzyńskiej pomordowanych przez NKWD w Katyniu i innych miejscach kaźni. Szczególną uwagę zwrócili na tzw. „Ścianę Śmierci”, czyli pomnik upamiętniający 10 lipnowian zamordowanych przez Niemców 3 listopada 1940 roku.
Udając się do miejsc pochówku, młodzież z należnym szacunkiem oddała cześć takim osobom jak:
· Ludwik Wicher (1886-1965) – dyrektor Państwowego Gimnazjum i Liceum im. R. Traugutta w Lipnie, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych w Hohenbruch i Dachau.
· Kazimierz Różycki (1873-1956) – fundator Państwowego Gimnazjum i Liceum im. R. Traugutta w Lipnie.
· Jerzy Starzyński (1883-1920) – ziemianin, działacz społeczny, właściciel dóbr Maliszewo, zamordowany przez bolszewików.
· Łukasz Przybylski (1814 – 1922) – pułkownik wojska polskiego, uczestnik powstań listopadowego i styczniowego, doczekał wolnej Polski w wieku 104 lat.
· Stanisław Czapiewski (1907 – 1940) – podporucznika wojska polskiego, zamordowany w Charkowie przez NKWD.
Swoją postawą uczniowie klasy IIa udowodnili, że nasza szkoła „pamięta” o przeszłości i pielęgnuje ją z należnym jej szacunkiem.
W ostatnim tygodniu października odbyła się szkolna wycieczka do Francji.
Tuż przed wycieczką panowała w szkole pełna ekscytacji atmosfera. Rozmowy na szkolnym korytarzu dotyczyły nadchodzącej podróży, a odliczane dni systematycznie malały. Gdy nareszcie nadszedł długo oczekiwany czas wyjazdu, wszyscy przybyli na miejsce zbiórki i z entuzjazmem wyruszyli w podróż. Gwarne rozmowy, śmiechy i śpiewy słychać było do późnych godzin nocnych. Atmosfera w autobusie zachęcała do wspólnych gier i rozmów. Dzięki temu czas przejazdu minął nam bardzo szybko, bo nagle znaleźliśmy się w Brugii- małym, urokliwym, belgijskim miasteczku, w którym zatrzymaliśmy się na kilka godzin, by razem z przewodnikiem zwiedzić to miejsce. Niestety, pogoda nie była idealna. Po spacerze cała grupa była przemarznięta i bardzo zmęczona. Jednak to, co zobaczyliśmy, zdecydowanie rekompensowało nasze gorsze samopoczucie.
W następnych dniach podbijaliśmy Paryż, poznawaliśmy jego atrakcje i zabytki. Chyba nikogo nie zdziwi, że największe wrażenie na całej grupie zrobiła wieża Eiffla. Za każdym razem, gdy ukazywała się naszym oczom, słychać było zachwyt i podekscytowanie. Gdziekolwiek się znajdowaliśmy, a wieża była widoczna, przystawaliśmy na chwilę, by znów móc ją podziwiać i robić pamiątkowe zdjęcia. Mieliśmy dużo szczęścia, że wielokrotnie podziwialiśmy mrugającą wieżę o pełnych godzinach- wyglądała wtedy jeszcze bardziej magicznie.
Miłym zakończeniem wycieczki była wizyta w bajkowym Disneylandzie, gdzie mogliśmy spędzić cały dzień z postaciami, które towarzyszyły nam od czasów dzieciństwa. Na jednych to miejsce zrobiło większe wrażenie, a na innych mniejsze. Jednak Disneyland jest wart odwiedzenia chociażby raz w życiu.
Pomimo codziennego wczesnego wstawania, zmęczenia, niekorzystnej pogody oraz późnych powrotów do hotelu, ta wycieczka pozwoliła nam się lepiej poznać, spędzić razem czas i była najmilej spędzonym jesiennym tygodniem podczas roku szkolnego.
Wiktoria Rzymska
Stypendia dla Najlepszych
2 października 2019r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie odbyło się spotkanie Starosty Lipnowskiego - pana Krzysztofa Baranowskiego- z tegorocznymi Stypendystami.
Stypendia Zarządu Powiatu w Lipnie mają charakter motywacyjny i są przyznawane dla uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce bądź uzyskujących osiągnięcia w innych dziedzinach.
W bieżącym roku szkolnym Zarząd Powiatu Lipnowskiego przyznał łącznie 22 stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Powyższe wymagania spełniło sześcioro uczniów naszego liceum, którym serdecznie gratulujemy tak istotnego wyróżnienia.