Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)
Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30
Projekt społeczny „Nie bój się, reaguj!”
W ramach „Akademii Liderów” Fundacji Świętego Mikołaja Daniel Boniecki realizuje projekt społeczny pt. „Nie bój się, reaguj!”.
Nazwa projektu jest ściśle związana z ideą, która mu przyświeca. Jego celem jest zachęcenie oraz zaszczepienie w dzieciach chęci do niesienia pomocy innym w nagłych wypadkach. Działania skierowane zostały głównie do przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Daniel w ten sposób opowiada o swoim projekcie: Aby przybliżyć dzieciom tematykę projektu, organizujemy prelekcje połączone z warsztatami, na których uczymy uczestników poprzez odpowiedź na pytania zadawane samemu sobie przez wiele osób, mianowicie „Dlaczego warto pomagać?” oraz „Jak możemy pomagać?”. Na zajęciach uczymy także bezpiecznego zachowania nad wodą i na podwórkach. Przez quizy sprawdzamy znajomość numerów alarmowych wśród dzieci. Ku naszemu zaskoczeniu dzieci bardzo dobrze je znają mimo swojego młodego wieku. Zajęcia z najmłodszymi wypełniamy zabawą edukacyjną. Na zachętę dzieci otrzymują lizaki w kształcie serc, będące alegorią serc, które są przez nie ratowane. Starsi „ratownicy” otrzymywali odblaskowe naklejki oraz opaski. Same zajęcia były organizowane we współpracy ze szkolnym kołem pierwszej pomocy, WOPR’em i policją. W projekcie przewidziane jest przeprowadzenie konkursu plastycznego pt. „Nie boję się, więc pomagam”, w którym dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością w przedstawianiu różnych przykładów, kiedy „mali ratownicy” mogą pomóc.
Daniel docenił również pomoc naszych nauczycieli oraz kolegów i koleżanek: Największą pomoc otrzymałem od szkolnego koła pierwszej pomocy z Panią mgr Katarzyną Witkowską na czele. Pani Witkowska podzieliła się swoją wiedzą i możliwościami, które sprawiły, że projekt i jego zamiary były mierzalne. Pomogła w organizacji zajęć oraz użyczyła szkolnego sprzętu niezbędnego do ich prowadzenia. Do koła należą osoby, bez których niemożliwa byłaby realizacja warsztatów: Dawid Wierciach, Jarosław Matusiak, Mateusz Pruśkiewicz, Liwia Żółtek, Filip Żółtek, Wiktoria Kowalczyk, Nicole Ciupa, Oliwia Korpalska, Szymon Gęsicki, Dawid Dembowski,Maciej Pawłowski, Michał Gajewski- to pełne energii osoby, które bezinteresownie zgłosiły się do pomocy. To oni jako specjaliści zadbali o każdy szczegół zajęć. Z entuzjazmem i radością pomagali w przygotowaniu i realizacji każdego z punktów warsztatów. Jestem im bardzo wdzięczny, ponieważ bez nich nie poradziłbym sobie z ciężarem projektu.
Inną osobą, której chciałbym podziękować, jest Pani mgr Adriana Lewalska. Moja wychowawczyni poświęciła swój wolny czas, by pomóc mi w poszukiwaniu osób i instytucji skorych do pomocy. Pani Lewalska udzielała mi rad, jak pisać podania czy prośby. Była ze mną obecna podczas ważnych rozmów z przedstawicielami instytucji, w których byliśmy interesantami.
Bardzo dziękuję.
Spotkanie z amerykańskim historykiem- profesorem Philipem Steele'm
Dnia 21 listopada odbyło się spotkanie klas licealnych z amerykańskim historykiem- profesorem Philipem Steele'm, który wygłosił wykład dotyczący chrztu Mieszka I.o wykładzie odbyła się dyskusja, w której to uczniowie mogli zadać profesorowi nurtujące ich pytania.
Wydarzenie było realizowane w ramach projektu Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja, który przygotowały Agata Jeziórska i Magda Olkiewicz.
Podsumowanie wycieczki do Hiszpanii
Wycieczka do Hiszpanii był to niezapomniany czas. Mogliśmy choć na chwilę powrócić do wakacyjnego klimatu, jaki tam panuje. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, jak chociażby Katedrę św. Eulalii, Camp Nou, oceanarium czy pomnik Kolumba. Przechadzaliśmy się po urokliwych barcelońskich uliczkach, poznając ich historię. Największe wrażenie wywarły na nas dzieła Gaudiego: Sagrada Familia, casa Batlo, casa Milla czy Park Guell. Poznaliśmy w małej części hiszpańską kulturę i zwyczaje. Przez kilka dni mogliśmy poczuć smak hiszpańskiego życia. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że już za nim tęsknimy.
Wycieczka do Barcelony była jedną z najlepszych przygód w moim życiu. Poznałam wiele ciekawych miejsc i mogłam posmakować takich potraw jak: churros, ośmiornica czy kraby. Oczywiście nie obyło się też bez Mc Donalda! Woda w Morzu Śródziemnym była cudownie błękitna chociaż już nie zbyt ciepła, jednak nie brakowało śmiałków do pływania.
Terapeuci o uzależnieniach behawioralnych
W piątek 18 listopada klasy I i II liceum wzięły udział w spotkaniu z terapeutami specjalizującymi się w leczeniu uzależnień behawioralnych. W związku z tym, że z roku na rok wzrasta skala tego zjawiska, warto sobie zadać pytanie, czy nie należy się do grupy osób, które potrzebują profesjonalnego wsparcia, by uwolnić się od pewnych przyzwyczajeń. Najczęstszym zagrożeniem jest obecnie uzależnienie od Internetu oraz syndrom tzw. „wyłączonego telefonu”. Ten ostatni powoduje rozdrażnienie i wywołuje ogromny stres. Terapeuci przekazali młodzieży także cenną wiedzą na temat odpowiedzialności karnej w przypadku cyberprzemocy.