Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2023/2024

14.10.2017r.          DZIEŃ ABSOLWENTA

godz: 11:00-16:00       Zjazd Absolwenta

godz: 19:00                 Bal Absolwenta

Absolwentem być...

14 października 2017 roku to drugi dzień obchodów 100-lecia naszej szkoły. Tym razem w murach szacownej jubilatki miał miejsce Dzień Absolwenta. Uroczystości rozpoczęły się od rejestracji uczestników, którzy otrzymali pakiety jubileuszowe. Uroczystego powitania dokonał Dyrektor Zespołu Szkół im. R. Traugutta pan Leszek Statkiewicz, podkreślając niecodzienność spotkania oraz wyjątkowość  gości, którzy współtworzyli historię lipnowskiej placówki. Wśród zebranych znaleźli się jej byli dyrektorzy - pan Marian Urbański, pan Marek Furmański, pan Kazimierz Skarżyński, pani Jadwiga Nowowiejska-Błaszczyk, byli nauczyciele, m. in. pani Zofia Urbańska, pan Włodzimierz Rutkowski, pan Ryszard Tuliszewski, pani Teresa Pytelewska, pani Danuta Waśkiewicz-Kuras, pani Maria Mikołajczyk, pan Paul Familetti  oraz całe grono absolwentów, zarówno z roczników z lat ’50 i ’60 XX wieku, jak i najmłodszych tegorocznych maturzystów.

W programie obchodów znalazła się dwukrotna prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez teatr Bene Nati prowadzony przez Panią mgr Wandę Mróz oraz zespół muzyczny i chórek pod opieką Pana mgra Jarosława Milewskiego. Zaprezentowany spektakl nosi tytuł Było, nie minęło. Poza tym dla uczestników Dnia Absolwenta zostały przygotowane wystawy kronik oraz gazetek szkolnych, wystawy okolicznościowe związane z działalnością szkoły, m. in. zespołu teatralnego, koła fotograficznego. Wszyscy absolwenci mogli zwiedzić szkołę, obserwując zmiany, jakie zaszły w niej przed lata, wejść do swoich dawnych klasopracowni, ponownie zasiąść w ławkach szkolnych,  spotkać wychowawców, nauczycieli i kolegów. Te ostatnie spotkania obfitowały w moc uścisków, na twarzach obecnych dostrzec można było radość, zdziwienie, a nawet łzy wzruszenia.

Przed wejściem do auli znajdowało się stoisko z okolicznościowymi pamiątkami, na które składały się: siedemsetstronicowa publikacja 100 lat Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie. Wiek historii, tradycji, wspomnień..., medal okolicznościowy, notes, długopis, smycz, przypinka. Część z tych przedmiotów można było na miejscu nabyć. Dla gości tego wyjątkowego dnia przygotowane zostało także jubileuszowe wydanie gazetki szkolnej Furmanka.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był Bal Absolwenta, który odbył się w Zajeździe Kama Kowalski w Rumunkach Skępskich. Rozpoczął się on od wspólnego poloneza, który przypomniał wszystkim wydarzenie szkolne, jakim jest Studniówka. Po nim słowa powitania i życzenia dla wszystkich uczestników skierowali: Dyrektor Szkoły pan Leszek Statkiewicz, witając gości i gospodarzy uroczystości, Starosta Lipnowski pan Krzysztof Baranowski oraz ksiądz Kanonik Henryk Kołodziejczyk. Wszyscy uczestnicy balu poszczególnymi rocznikami dokumentowali swoją obecność uśmiechami i radością na okolicznościowych zdjęciach. W  rytmach skocznej muzyki  do białego rana bawili się starsi i młodsi, nauczyciele i uczniowie, tworząc jednolitą całość „trauguttowego” grona.

Zdjęcia nadesłane przez Pana Jacka Krassowskiego z Zielonej Góry

Link do zdjęć

 

14.10.2017r. zapraszamy na Dzień Absolwenta. Jest  to propozycja spotkania dla wszystkich absolwentów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie. Uroczystość  będzie się składać z dwóch części. W godzinach od 11.00 do 16.00 zapraszamy na Zjazd Absolwenta, który odbędzie się w budynku Szkoły, gdzie oprócz udziału w spotkaniu klasowym, będzie można obejrzeć szereg  wystaw poświęconych  100-letniej działalności placówki, film prezentujący historię szkoły i program artystyczny w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego Bene Nati. Szczegółowy przebieg uroczystości zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły w późniejszym terminie. W drugiej części uroczystości o godzinie 19.00 zapraszamy na Bal Absolwenta, który odbędzie się w Zajeździe Kama Kowalski w Rumunkach Skępskich.

Program obchodów 100-lecia Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie w dniu 14 października 2017 roku.

10:15    - Rejestracja uczestników. Odbiór pakietów jubileuszowych.

11:15    - Powitanie uczestników zjazdu absolwentów w auli szkolnej.

11:30    - Program artystyczny – „Było, nie minęło”.

12:45    - Spotkania klasowe, spacer po szkole, wystawy okolicznościowe.

(w przerwach zapraszamy na kawę, herbatę, słodki poczęstunek)

14:00    - Powtórka programu artystycznego – „Było, nie minęło”.

                Wszystkich  serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Absolwenta, który będzie doskonałą okazją do wspomnień, wzruszających spotkań, odnowienia starych a może nawiązania nowych znajomości i przyjaźni oraz wspaniałej zabawy.

 Powrót