Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2023/2024

11.10.2017r.          GALA STULECIA

Było, minęło, w pamięci pozostanie na długie lata...

11 października 2017 roku miała miejsce długo oczekiwana jubileuszowa Gala Obchodów Stulecia Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie. Obchody te rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Bł. Michała Kozala w Lipnie, której przewodniczył  Ordynariusz  Diecezji Włocławskiej Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering w asyście Jego Ekscelencji księdza Biskupa Stanisława Gębickiego, z udziałem byłych księży katechetów zatrudnionych z Zespole Szkół, księży absolwentów liceum, proboszczów parafii z terenu powiatu, Pastora Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego księdza Dawida Mendroka oraz gospodarza parafii Bł. M. Kozala księdza Kanonika Henryka Kołodziejczyka. Rangę uroczystości podkreślała dodatkowo obecność pocztów sztandarowych szkół powiatowych oraz  sztandarów z terenu Miasta i Gminy Lipno, oprawa muzyczna Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego oraz chóru składającego się symbolicznie ze 100 uczniów naszej szkoły. Dodatkowym wyjątkowym akcentem podczas jubileuszowej mszy było wręczenie przez Jego Ekscelencję księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa Staroście Lipnowskiemu panu Krzysztofowi Baranowskiemu papieskiego odznaczenia „Benemerenti”.

Po uroczystościach kościelnych nastąpił przemarsz do budynku Zespołu Szkół, aby w auli szkolnej uczestniczyć w dalszej części obchodów 100-lecia. Wśród zaproszonych gości zasiedli przedstawiciele władz kościelnych, państwowych i samorządowych. Dyrektor Zespołu Szkół pan Leszek Statkiewicz powitał zebrane osoby: Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Jego Ekscelencję księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Jego Ekscelencję księdza Biskupa Stanisława Gębickiego - absolwenta naszej szkoły. Dodatkowo na Jego ręce złożył powitania dla wszystkich księży absolwentów liceum. Powitani zostali także: Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku ksiądz Profesor Jacek Szymański, Dyrektor Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników ksiądz Łukasz Grabiasz, Pastor Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ksiądz Dawid Mendrok, Dziekan ksiądz Prałat Henryk Ambroziak oraz wszyscy księża diecezjalni i zakonni z powiatu lipnowskiego, gospodarz Parafii Bł. M. Kozala Wicedziekan ksiądz Kanonik Henryk Kołodziejczyk.

Przedstawicielami państwowymi i samorządowymi powitanymi przez Dyrektora pana Leszka Statkiewicza byli m. in. patron honorowy Gali Starosta Lipnowski pan Krzysztof  Baranowski,  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik, Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pani Aneta Jędrzejewska, Wicestarosta Powiatu  Lipnowskiego pani Anna Smużewska, Przewodniczący Rady Powiatu pan Rafał Wiśniewski i wszyscy radni, pracownicy Starostwa Powiatowego w Lipnie - absolwenci naszej szkoły. Na ręce Burmistrza Miasta Lipna pana Pawła Banasika pan Dyrektor Leszek Statkiewicz złożył powitania dla burmistrzów, wójtów i przewodniczących  rad miast i gmin z terenu powiatu lipnowskiego oraz kraju. Powitani zostali kierownicy jednostek administracyjnych powiatu oraz służb, inspekcji, straży, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych, podstawowych  oraz przedszkoli powiatu, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, związków zawodowych, wszyscy przedsiębiorcy i przyjaciele współpracujący na co dzień z naszą szkołą.

Na Gali Stulecia Szkoły nie mogło zabraknąć jej byłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników  liceum ogólnokształcącego, liceum medycznego, liceum dla pracujących, pracowników internatu oraz ich rodzin. Powitanie tych osób pan Dyrektor Leszek Statkiewicz skierował na ręce Dyrektora pana Marka Furmańskiego oraz najstarszego obecnego nauczyciela pani Zofii Korszeń.

W tym miejscu uroczystości nastąpiła minuta ciszy mająca uczcić pamięć tych, których zabrakło wśród nas od Gali 90-lecia Szkoły, a którzy na zawsze zapisali się na kartach historii placówki.

W dalszej kolejności pan Dyrektor Leszek Statkiewicz powitał wszystkich przybyłych na uroczystą Galę absolwentów, wśród których są duchowni, pracownicy naukowi, politycy, lekarze, biznesmeni, przedstawiciele świata kultury, sztuki i teatru. Te powitania złożył na ręce obecnych Zasłużonych dla Powiatu Lipnowskiego Profesora Jurka Olszewskiego i  najstarszego absolwenta dra Antoniego Celmera praz posła na Sejm RP pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W finale wystąpienia pan Dyrektor Leszek Statkiewicz powitał obecne grono pedagogiczne i pracowników szkoły - współorganizatorów uroczystości, Radę Rodziców z Przewodniczącym Panem Tadeuszem Majewskim, aktualnych uczniów naszej szkoły oraz sponsorów, osoby prywatne, które wsparły organizację jubileuszowej Gali.

Pan Dyrektor Leszek Statkiewicz w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Jubileusz Szkoły jest okazją do wspomnień wydarzeń, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci, choć czas je porządkuje, to dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Skłaniają także do refleksji nad upływającym czasem. Maturzyści, którzy opuszczają mury, napawają dumą i dzisiaj są najpiękniejszym prezentem. Pan Dyrektor podkreślił, że jesteśmy dumni z prawie 11 tysięcy maturzystów naszej szkoły. Nawiązał także do słów Jana Pawła II Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.

Po wystąpieniu Dyrektora Zespołu Szkół pana Leszka Statkiewicza głos zabrał patron honorowy Gali Starosta Lipnowski pan Krzysztof Baranowski, którego słowa zostały zwieńczone niezwykłymi wydarzeniami dla naszej szkoły. Były to:

- poświęcenie tablicy upamiętniającej setny jubileusz Szkoły przez księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa,

- wręczenie przez Członka Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego panią Anetę Jędrzejewską Srebrnego Medalu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis 2017 dla Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie,

- uhonorowanie przez byłego Prezesa Toruńskiego Rejonowego Zarządu Żołnierzy Wojska Polskiego pana płk. Kazimierza Krupę Sztandaru Szkoły Srebrnym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

W dalszej części uroczystości głos zabrali goście:  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik, poseł na Sejm RP pan Jan Krzysztof Ardanowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w latach 1998-2008 pan Marek Furmański.

Wszyscy obecni w auli szkolnej goście zostali zaproszeni do obejrzenia przybliżającego historię  szkoły  filmu 100 lat Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, czyli podróż do przeszłości zrealizowanego przez panią Ewelinę Włodarczyk oraz pana Michała Lewandowskiego.

Następnie przybyli goście złożyli na ręce Dyrektora Szkoły pana Leszka Statkiewicza okolicznościowe życzenia i gratulacje.

Ostatnim punktem obchodów w auli szkolnej był spektakl Było, nie minęło przedstawiający dzieje naszej szkoły na tle wydarzeń historycznych minionego wieku. Został on przygotowany przez licealny teatr Bene Nati, którego opiekunem jest pani mgr Wanda Mróz, oraz zespół muzyczny i chórek prowadzony przez pana mgra Jarosława Milewskiego. Występ ten wzbudził ogromne emocje i niezwykle żywe reakcje wśród widzów, którzy na zakończenie docenili przedstawienie owacjami na stojąco.

Na zakończenie uroczystości wszyscy goście zaproszeni zostali na jubileuszowy bankiet w hali sportowej Zespołu Szkół.

 

Należy zaznaczyć, że każdy zarejestrowany uczestnik Gali Stulecia otrzymał pamiątkowe gadżety, wśród których znalazły się: medal okolicznościowy oraz  przepiękna ponad siedemsetstronicowa publikacja wydana na stulecie szkoły zatytułowana 100 lat Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie. Wiek historii, tradycji, wspomnień... Nad całością wydania czuwała pani mgr Maria Kowalewska.

            11 października 2017 roku odbędzie się uroczysta Gala Stulecia Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie. Obchody Jubileuszu rozpoczną się mszą świętą o godz.9.00 w kościele parafii bł. Michała Kozala w Lipnie, po czym nastąpi przejście do auli szkolnej Zespołu Szkół. Z okazji Gali Stulecia zaprezentowana zostanie m.in. przygotowana na tę okazję część artystyczna. Spotkanie w tym dniu ma charakter zamknięty z udziałem gości honorowych. Wszystkich zainteresowanych Jubileuszem, chcących odwiedzić szkolne mury, zapraszamy 14 października do udziału w Zjeździe Absolwenta oraz Balu Absolwenta. O szczegółach informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem lokalnych mediów oraz strony internetowej Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie.

 Powrót