Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001


 List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!


10.11.2017r.          Apel Poległych „Capstrzyki”

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały w tym roku dla naszej szkoły wyjątkową odsłonę. Składały się one bowiem z dwóch części: szkolnego apelu oraz dodatkowej uroczystości o charakterze otwartym mającej miejsce w piątkowe popołudnie. 10 listopada 2017 roku o godzinie 17.00 przedstawiciele naszej szkoły, władz miasta, instytucji, takich jak Policja, Państwowa Straż Pożarna, miejscowych szkół oraz mieszkańcy Lipna uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości odbywających się na Placu Dekerta.  Burmistrz Miasta Lipna pan Paweł Banasik oraz Wicestarosta Lipnowski pani Anna Smużewska wygłosili okolicznościowe przemówienia, w których poza 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zwrócili także uwagę na 100. rocznicę powstania naszej szkoły. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste podniesienie flagi przez oddział strażaków oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności, Ścianą Śmierci oraz tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej pochodzące z terenów Ziemi Dobrzyńskiej. Następnie uczestnicy uroczystości (na czele z grupą uczniów niosących płonące pochodnie) przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego przemaszerowali ulicami miasta do Parku Miejskiego im. Gabriela Narutowicza. Pod Pomnikiem Niepodległości hołd zmarłym złożył m. in. Burmistrz Miasta pan Paweł Banasik oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta pan Leszek Statkiewicz. Uwagę uczestników zwrócili uczniowie „Traugutta” odczytujący nazwiska zmarłych męczeńsko nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły. Ostatnią część uroczystości zaznaczyło zapalenie rac świetlnych i odśpiewanie licznych pieśni patriotycznych.

Zdjęcia ze strony Urzędu Miasta Lipna umlipno.pl

W listopadzie 11.11.2017 roku dzięki współpracy Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie z Urzędem Miasta Lipna oraz Starostwem Powiatu Lipnowskiego odbędzie się uroczystość upamiętniająca zmarłych nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły. Jednym z punktów Apelu będzie przemarsz ulicami miasta. Zapraszamy do udziału.

 Powrót