Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2023/2024

22.09.2017r.          Sesja popularnonaukowa

„Historia i rola Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie w środowisku lokalnym.” 

22 września 2017 roku odbyła się w naszej szkole sesja popularnonaukowa pt.: Historia i rola Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie w środowisku lokalnym. Sesja zainaugurowała jesienne obchody związane ze stuleciem szkoły. Myślą przewodnią spotkania była chęć poznania historii naszej szkoły od osób, które ją tworzyły - dawnej dyrekcji, nauczycieli i absolwentów, a także chęć spojrzenia na teraźniejszy jej obraz z perspektywy obecnych nauczycieli i uczniów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

·         byli dyrektorzy i nauczyciele:

- Pan Marek Furmański - dyrektor Zespołu Szkół im. R. Traugutta,

- Pan Marian Urbański - wicedyrektor szkoły oraz nauczyciel historii,

- Pani Zofia Urbańska - nauczycielka historii,

- Pani Teresa Pytelewska - nauczycielka historii,

- Pan Ryszard Tuliszewski - nauczyciel języka polskiego, kierownik internatu,

- ks. prof. Jacek Szymański - pierwszy katecheta w LO uczący religii po przemianach 1989 roku.

·         absolwenci szkoły:

-  Pan prof. Zdzisław Jankiewicz - pracownik zakładu optoelektroniki WAT,

- Pan Sylwester Śmigiel - były wojewoda włocławski, prezes firmy GASPOL,

- Pan prof. Tomasz de Rosset - pracownik Zakładu Muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK,

- Pan Jan Krzysztof Ardanowski - poseł Prawa i Sprawiedliwości,

- Pan Wojciech Rejs - przedstawiciel regionalny BZ WBK,

- Pan Zbigniew Chmielewski - sekretarz Powiatu Lipnowskiego,

- Pani Edyta Zielińska - inspektor do spraw oświaty w Starostwie Powiatowym w Lipnie.

 

Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor Zespołu Szkół Pan Leszek Statkiewicz, po którego wystąpieniu usłyszeliśmy wykład Pana prof. dra hab. Mirosława Krajewskiego na temat historii szkolnictwa  na Ziemi Dobrzyńskiej. Po nim zabrali głos zaproszeni goście, wspominając z dużą nostalgią lata spędzone w murach Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie. Miłym akcentem spotkania była zabawna opowieść o dzisiejszej szkole przedstawiona przez obecną uczennicę klasy III A - Paulę Rygielską, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Pani Agnieszki Strzeleckiej.  Nad przebiegiem spotkania czuwał jego organizator - nauczyciel historii Pan Rafał Skarżyński wraz z Panią Iwoną Falkowską oraz klasą II E, której przedstawiciele - Liwia Zakrzewska oraz Oskar Rzymski - prowadzili całość uroczystości. 

 

 

 

             22 września 2017 roku w auli Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta odbędzie się spotkanie poświęcone historii i  rozwojowi szkolnictwa na terenie powiatu lipnowskiego o charakterze otwartym z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli uczniów oraz absolwentów Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie.

W programie spotkania przewidziane zostałym. in. wykłady dotyczące historii powstawania szkół na terenie Ziemi Dobrzyńskiej podczas I. wojny światowej oraz w okresie międzywojennym. Jeden z referatów poświęcony zostanie także rozwojowi szkolnictwa po II wojnie światowej. Sesję wzbogacą wystąpienia wspominkowe byłych pracowników szkoły (dyrektorów, nauczycieli i katechetów) oraz wspomnienia absolwentów Liceum.

Uroczystość zostanie zakończona częścią poświęconą współczesnemu wizerunkowi szkoły, którego zarys przedstawią dyrektor, obecni nauczyciele i uczniowie. W programie przewidziana została również dyskusja.

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

 Powrót