Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii zawieszeniu ulega przyjmowanie interesantów w Zespole Szkół w Lipnie.
Wszystkie pilne sprawy proszę zgłaszać telefonicznie na numer (054) 287 25 62,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 16:30
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca br.
Wewnętrzne procedur bezpieczeństwa na terenie Zespołu Szkół w Lipnie” w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (pobierz)

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2020/2021

Szkolna Wigilia

21 grudnia 2018r. w liceum zagościła atmosfera Bożonarodzeniowych Świąt. W jej nastrój wprowadziły jasełka pt. Brama do nieba jest ciasna. Mottem tegorocznych uroczystości było hasło umieszczone w centrum ikonograficznej scenografii: Zaproś Jezusa na Wigilię! Świętowanie urodzin bez Jubilata jest do bani. Spektakl przygotowała mgr Iwona Falkowska. Uczniowie klasy II f przybliżyli biblijną historię narodzin Jezusa. W podniosłym nastroju narrator (Michał Maciejewski) przypomniał sceny Zwiastowania, Nawiedzenia, Narodzenia i Adoracji  Syna Bożego (z udziałem: Julii Matuszewskiej-Maryi,Marceliny Łaszewskiej-Elżbiety, Kacpra Jędrzejewskiego-z kl. I b – jako Józefa). W scenach tych szczególnie ważną rolę odegrał Anioł (Anna Matusiak). Byli trzej królowie (Łukasz Drozdowski, Kasjan Kaleta, Miłosz Kowalski), pasterze (Kacper Fertycki, Artur Kamiński, Kacper Krajewski) oraz podarunki.

W drugiej części zaprezentowano tytułową bramę do nieba, w której zmieniła się  konwencja jasełek na bardziej humorystyczną. Niektórzy licealiści z klasy matematyczno-fizycznej wykazali się kreatywnością i w pewnych scenkach spontanicznie wprowadzili drobne, nieobecne w scenariuszu zmiany, które jednak spodobały się publiczności, sądząc po jej wesołej reakcji. Święty Piotr (Adam Mylkie) dzięki wiadomościom zawartym w Wielkiej Księdze niezwykle skrupulatnie, rozważnie i surowo rozpatrywał „kandydatów” do raju. Okazało się, że wzorowa uczennica (Natalia Kwaśniewska), katechetka (Patrycja Dziarkowska), ksiądz (Marcin Zawadzki), pielęgniarka (Klaudia Boniecka) i bizneswoman (Julia Rode) muszą poczekać, aby dostąpić zaszczytu bram niebios, o czym patetycznym tonem poinformował Anioł.

Jasełka wzbogacili kolędnicy z klas: I b, I c, I d, II f, II d, którzy pięknie wyśpiewali kolędy, dzięki perfekcyjnym muzykom: gitary-Małgorzata Gabryszewska (kl. I b), Kasjan Kaleta (kl. II f), skrzypce-Alicja Dobrowolska (kl. I a), trąbka-Julia Rode (kl. II f).

Świąteczną dekorację przygotowali uczniowie klas: III a liceum, III a gimnazjum; lampki po jednym komplecie podarowały klasy I, II liceum; talerzyki z opłatkiem i świecą wykonały  mgr Anna Milak i mgr Ewa Politowska. W organizację inscenizacji włączyła się mgr Maria Kowalewska.

Po przedstawieniu dyrektor szkoły mgr Anna Wysocka-Kuras podziękowała za przygotowanie jasełek, następnie głos zabrali zaproszeni goście: Henryk Kołodziejczyk-proboszcz parafii Bł. Biskupa Michała Kozala, Maria Kulig – Wicestarosta Powiatu Lipnowskiego, Jadwiga Nowowiejska-Błaszczyk – dyrektor Gimnazjum Prywatnego.

Jasełkowa atmosfera Świąt z auli szkolnej powędrowała do sal lekcyjnych, w których licealiści spotkali się wraz z wychowawcami przy tradycyjnym wigilijnym stole… Z pewnością Wigilia Anno Domini 2018 w Zespole Szkół im. R. Traugutta będzie mile wspominana…

Opracowała mgr Maria Kowalewska