Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii zawieszeniu ulega przyjmowanie interesantów w Zespole Szkół w Lipnie.
Wszystkie pilne sprawy proszę zgłaszać telefonicznie na numer (054) 287 25 62,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 16:30
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca br.
Wewnętrzne procedur bezpieczeństwa na terenie Zespołu Szkół w Lipnie” w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (pobierz)

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2020/2021

AU PAIR IN AMERICA

W środę 6 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów trzecich klas liceum z panią Joanną Koszczką, uczestniczką programu  AU PAIR IN AMERICA. Spotkanie to zostało zorganizowane przez panią Ilonę Góźdź (nauczycielkę języka angielskiego), aby zainspirować tych trzecioklasistów, którzy nie wiedzą jeszcze, jak pokierować swoim życiem po maturze, a być może chcieliby wyjechać do Stanów Zjednoczonych w celu podjęcia legalnej pracy, udoskonalenia znajomości języka obcego, a przede wszystkim poznania świata.

Pani Joanna opowiadała uczniom o swoich doświadczeniach jako au pair, czyli opiekunka dzieci. Przez dwa lata mieszkała u amerykańskiej rodziny w Waszyngtonie, opiekując się trojgiem maluchów. W tym samym czasie uczestniczyła w kursach językowych i za własne kieszonkowe zwiedzała nowy kraj. Dzięki pani Joannie uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest ten program, do kogo jest skierowany, jakie należy spełnić kryteria, aby wziąć w nim udział i co się z tym wiąże, w tym koszty finansowe. Swoją ciekawą opowieść pani Joanna zilustrowała zdjęciami z podróży po Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Bardzo gorąco zachęcała uczniów, aby nie bali się wyzwań, poznawali świat, ludzi, a także doświadczali tego, co gdzie indziej nie będzie możliwe. Mamy nadzieję, że niejeden uczeń poczuje się na tyle ośmielony, by może już wkrótce dołączyć do coraz większego grona osób, które już w tym programie wzięły udział, doświadczając niejednokrotnie przygody swego życia.

Zdaniem naszego gościa, jeśli ktoś chociaż raz wyjechał do Ameryki, na pewno będzie chciał do niej powrócić. Naszym tegorocznym maturzystom życzymy zatem odwagi w podejmowaniu nowych, atrakcyjnych wyzwań.