Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii zawieszeniu ulega przyjmowanie interesantów w Zespole Szkół w Lipnie.
Wszystkie pilne sprawy proszę zgłaszać telefonicznie na numer (054) 287 25 62,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 16:30
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca br.
Wewnętrzne procedur bezpieczeństwa na terenie Zespołu Szkół w Lipnie” w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (pobierz)

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2020/2021

„A światło w ciemności świeci…”

20 grudnia w naszej szkole odbyła się szkolna wigilia. Uroczystość ta zgromadziła w auli szkolnej gości: panią wicestarostę powiatu lipnowskiego Marię Kulig, Ks. Henryka Kołodziejczyka oraz całą szkolna społeczność.  W jej przeżywanie wprowadziła nas uczennica Julia Rode, grając na trąbce kolędę „Bóg się rodzi”.  Jak każdego roku nie zabrakło jasełek, które tym razem przygotowało w ramach niespodzianki dla młodzieży grono pedagogiczne.  Oprawą  muzyczną zajęła się młodzież, tworząc chór szkolny pod kierunkiem uczennicy klasy  II b Małgorzaty Gabryszewskiej.

W tegorocznym świętowaniu wykorzystaliśmy scenariusz pod tytułem „A światło w ciemności świeci” , w którym w rolę Ewy wcieliła się p. Iwona Kranc a w Adama – pan Wojciech Drozdowski, natomiast przebiegłego szatana zagrała p. Marta Nejman. Rolę Maryi przyjęła p. Adriana Lewalska , świętego Józefa – p. Marian Sentkowski. Aniołów: p. Anna Bruzdowicz, Agnieszka Matusiak, Anna Władowska, Emilia Kuźniak.  Natomiast pastuszkami byli p. Ireneusz Sobociński, Piotr  Wiśniewski oraz Zbigniew Matusiak. Mędrcy ze Wschodu to: p. Janusz Czapiewski, p. Piotr Drzewiecki, p. Jarosław Górecki. W roli gospodarza zajazdu wystąpił p. Rafał Skarżyński i pozostali nauczyciele będący gośćmi w tym zajeździe.

Przenosząc się w historycznym czasie do współczesności nie zabrakło spojrzenia jak dziś przyjmujemy nowonarodzonego Chrystusa do swojej codzienności o to nas wszystkich zapytali święci, którzy tez przybyli, by oddać pokłon Dzieciątku Bożemu a byli to, Kardynał Stefan Wyszyński, którym był – ks. Sławomir Wysocki, Bł. M. Kozal – p. Rafał Skarżyński, święta Faustyna Kowalska – p. Anna Władowska.  

Specjalnym gościem naszego szkolnego świętowania był p. Worek – ojciec dwójki naszych uczniów, góral  który wraz ze swoją córką  - Zuzanną Worek ubogacił nasze świętowanie kolędami góralskimi.  Radosny nastrój wywołał taniec wykonany przez uczniów do kolędy „Hejże, Dyna – Dyna”. 

Uroczystość zakończyliśmy Wyznaniem Wiary i modlitwą przyzywającą Boże Błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej, po czym wychowawcy odebrali świece wigilijne i opłatek, by dalej  świętować w gronie klasowym.    Trzeba dodać, że to spotkanie przebiegło w rzeczywiście świątecznej atmosferze, a tak radosnej i szczęśliwej młodzieży z powodu udziału   grona pedagogicznego w przedstawianiu dawno nie widzieliśmy. Nad przebiegiem uroczystości czuwała  p. Iwona Falkowska – nauczyciel religii, która podjęła się przygotowania tej imprezy.