Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2024/2025

Dni językowe

23 marca nasza szkoła po raz kolejny zamieniła się w kolorowe wydarzenie jakim jest Dzień Języków Obcych. Dla wszystkich uczniów jest to okazja do zabawy językowej, poznania innych kultur i spędzenia czasu razem. Po długim czasie pandemii i obostrzeń wreszcie mogliśmy pobawić się tak, jak kiedyś.

BUFET MIĘDZYNARODOWY

Jedną z konkurencji był "Bufet międzynarodowy". Celem konkursu było wykazanie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie przygotowania potraw z różnych krajów świata, których język jest nauczany w naszej szkole. Każdy zespół klasowy był reprezentowany przez dwoje lub troje uczniów. Przez komisję oceniane były walory estetyczne przygotowywanych potraw, smak, prezentacja wykonanych dań, a także wiedza na temat sposobu ich przygotowania (ciekawostki).

Jury Konkursowe przyznało pierwsze miejsce klasie 2 B. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za oryginalność, ogromną kreatywność i wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie wspaniałych dań, a zwycięzcom gratulujemy.

To jak? Za rok o tej samej porze? :)

DRZWI PEŁNE WIOSNY

Konkurencja „Drzwi pełne wiosny” polegała na udekorowaniu drzwi sal lekcyjnych w atrybuty wiosny. Ocenie podlegały: ogólny wygląd drzwi (czystość i estetyka wykonania), symbole wiosny (kwiaty, rośliny, zwierzęta, ptaki), wiosna w wierszach i przysłowiach, zagospodarowanie całej powierzchni drzwi oraz samodzielność wykonania dekoracji przez uczniów. Najwyżej zostały ocenione dekoracje wykonane przez klasy 1E oraz 3D, ale wszyscy uczniowie naszej szkoły wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a w całej szkole można było poczuć wiosnę pomimo jesiennej aury za oknem.

REKLAMA OBCOJĘZYCZNA

Jednym z zadań w Dniu Językowym było nagranie filmiku reklamowego w języku obcym. Pomysłowość uczniów w stworzeniu scenariusza, gra aktorska oraz umiejętności techniczne podczas montażu zaowocowały serią różnorodnych reklam i pokazały, że językami obcymi można się bawić na wiele sposobów. Najwyżej ocenione zostały reklamy klas 1A oraz 2D, ale wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności i humorystycznego podejścia do konkursu.

QUIZ JĘZYKOWY

W ramach Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół w Lipnie w dniu 23 marca 2023 roku, finałową konkurencją był Quiz Językowy pt. "Bitwa na języki", do którego zakwalifikowały się trzy klasy z najwyższą ilością punktów zdobytych w dotychczasowych konkurencjach i były to klasy: 1a, 2a i 3a. Dwóch przedstawicieli z każdej klasy miało za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące kultury, języka, geografii i historii krajów, których języki są nauczane w naszej szkole. Klasa 3a o profilu językowym pokonała rywali z klas 1 i 2 w Quizie językowym, a tym samym stała się laureatem Dni Językowych. Gratulujemy.

KIM JESTEM?

Konkurs "Przebieraniec" miał na celu przybliżenie fikcyjnej postaci z typowych dla danego kraju bajek dla dzieci. Wybrane postaci były prezentowane na zdjęciu, a uczniowie mieli za zadanie upodobnić się do nich. Oczywiście pomysłowość naszych uczniów nie zna granic i wszystkie postaci zostały szybko rozpoznane i skopiowane. Najlepiej spisały się klasy 1A oraz 1C, prezentując postaci Krokodyla Gieny oraz Shreka.

Bardzo dziękujemy za udział i za zaangażowanie zarówno uczniom jak i nauczycielom :)