Get Adobe Flash player
Do zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pozostało
miesięcy          dni       

Przekaż 1% podatku

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie proszą o wpłatę 1% podatku na 
FUNDACJĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, 
UL. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno, 
KRS 0000 126 602
w rubryce uzupełniającej (cel szczegółowy) należy koniecznie podać numer subkonta Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 
77 1090 0004 9149 0000 0000 0059

Konto Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie: 96 9542 0008 2001 0000 0143 0001

Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa. (pobierz)


 Wszystkie pilne sprawy (zgłoszenie kwarantanny) proszę zgłaszać telefonicznie na numer 699 880 566,
kierować na adres korespondencyjny szkoły (ul. Traugutta 1, 87-600 Lipno) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sekretariat czynny w godzinach 7:30 - 15:30

List gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta
w Lipnie za wysokie wyniki egzaminu maturalnego!
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. Romualda Traugutta w Lipnie na rok szkolny 2024/2025

Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej

Twórczość Agnieszki Osieckiej w kolejnej odsłonie

Z Osiecką przez 100-lecie...

Już po raz IX w naszej szkole odbył się Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej pod hasłem „To był maj...”. Recytatorzy i wokaliści powiatu lipnowskiego zmagali się w potyczkach konkursowych wpisanych w obchody 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Lipnie. W jury tegorocznego konkursu zasiedli:

- pani Ilona Gronkowska - dyrektor publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie,

- pan Marcin Złakowski - nauczyciel muzyki, pedagog w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie,

- pani Jadwiga Nowowiejska-Błaszczyk - dyrektor Gimnazjum Prywatnego im. J. Jałowiec w Lipnie,

- pani Anna Rutkowska - nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Lipnie.

            W kategorii wokalnej najlepsze okazały się ex aequo dwie uczennice: Magdalena Kacprowicz z LO w Lipnie (wykonująca utwór Konie) oraz Katarzyna Grzegorzewska z Gimnazjum w Bobrownikach (wykonująca piosenkę To wszystko z nudów). Drugie miejsce wyśpiewała sobie piosenką Jeżeli miłość jest Agata Markowska z LO w Lipnie. Jury konkursowe przyznało w tej kategorii także wyróżnienie - przypadło ono w udziale Alicji Mosakowskiej z Publicznego Gimnazjum we Wielgiem za piosenkę Mówiłam żartem.

           W kategorii recytacja pierwsze miejsce przyznano Julii Przybojewskiej z LO w Lipnie wykonującej utwór Czarne perfumy. Drugie miejsce zajęła również uczennica „Traugutta” Paulina Narczewska recytująca utwór Fortel. Na wyróżnienie zaś zasłużyła Aleksandra Krajewska z Gimnazjum im. Kościeleckich w Skępem.

 

           Po części konkursowej członkowie jury, uczestnicy Przeglądu wraz z opiekunami oraz społeczność naszej szkoły mieli szansę zobaczyć prapremierę spektaklu muzycznego opartego na tekstach Agnieszki Osieckiej pt. Wieczór panieński, przygotowanego przez szkolny teatr Bene Nati pod kierunkiem pani Wandy Mróz. Nad całością Przeglądu czuwały jego organizatorki: pani Agnieszka Szymczak-Sławkowska oraz pani Agnieszka Strzelecka.


Już po raz 8. w naszej szkole odbył się Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej pod hasłem "To był maj...". Wokaliści ze szkół powiatu lipnowskiego oraz włocławskiego oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych. Jury składające się z osób profesjonalnie i zawodowo zajmujących się muzyką miało nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców, gdyż poziom wykonań był niezmiennie od kilku lat bardzo wysoki. Ostatecznie nagrodzone zostały następujące osoby:

a) w kategorii szkoły gimnazjalne:

1. miejsce -Agata Markowska z Publicznego Gimnazjum we Wielgiem ( utwór: Tango Tendresse)

2. miejsce ex aequo zajęły: Katarzyna Grzegorzewska z Gimnazjum w Bobrownikach (utwór: Miasteczko cud) oraz Natalia Sujkowska z Zespołu Szkół w Radomicach (utwór: To wszystko z nudów)

Wyróżnienie otrzymała Alicja Dzięcielewska z Gimnazjum nr 3 we Włocławku (utwór: Polska Madonna);

b) w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

 1. miejsce - Magdalena Kacprowicz z LO w Lipnie (utwór: Dobranoc panowie).

Wyróżnienia: Magdalena Kornacka z II LO im. M. Kopernika we Włocławku (utwór: Rozmowa poety z komornikiem) oraz Sylwia Lewandowska z LO w Lipnie (utwór: Świat Ordonki).

Sponsorem nagród dla uczestników konkursu było Starostwo Powiatowe w Lipnie.

 

Organizatorki Przeglądu, pani A. Szymczak oraz pani A. Strzelecka, dziękują wszystkim przybyłym uczestnikom i gościom za przybycie i fantastyczną atmosferę oraz zapraszają za rok na konkurs w wyjątkowej odsłonie z racji obchodów 100-lecia naszej szkoły.